Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İZMİR KAHRAMAN POLİSİNİ UĞURLADI...
06.01.2017  

İlimizdeki hain terör saldırısında şehit düşen Polis Memuru Fethi Sekin için, İzmir Valiliği önünde düzenlenen Şehit Cenazesi Töreninde gözyaşları sel oldu.

Şehidimizi son yolculuğuna uğurlamak için düzenlenen törene; Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ, İzmir Valimiz Sayın Erol AYYILDIZ, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Hüseyin AŞKIN, Kahraman Polisimizin mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaşımız katılmıştır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından törende konuşan Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ: “Bu saldırı sadece İzmir Adalet Sarayına, burada görev yapan adli personele, polise ve sivillere değil, Türkiye'ye yönelik bir saldırıdır. Türkiye'nin birliğine ve beraberliğine bir saldırıdır. Türkiye bundan sonra da terörle en etkin şekilde mücadele etmeye devam edecektir. Teröristlerin sonunu getirene kadar mücadelemiz etkin bir şekilde sürecektir.” dedi.

Törende konuşan İl Emniyet Müdürümüz Sayın Hüseyin AŞKIN, şehit olacaksa Kahraman Polisimiz Fethi SEKİN gibi çarpışarak şehit olmayı istediğini belirterek; “Şehadet şerbetini içen Kahraman Polis Memurumuz Fethi SEKİN ve Adliye çalışanımız Musa CAN’ın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Şehidimin değerli ailesi, sizler bize kahramanımızın emanetisiniz. Başımın tacı, şehidimin yadigârısınız. Şahsım ve Teşkilatım adına acımızı paylaşan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Tüm cihanın bilmesini isterim ki hain odaklar, asla bu devleti yıkamayacak, bu milleti bölemeyeceksiniz. Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna mücadele eden kahramanlarımızı, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Konuşmalardan sonra Kahraman Şehidimiz Fethi SEKİN için dua edildi. Ardından Şehit Polisimizin naaşı, cenaze aracına konulup son kez selamlama ve uğurlama yapılarak, defnedilmek üzere memleketi Elazığ’a gönderildi.​

   
​​​
 
 
  • Polis Radyosu
  • KGYS
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER