Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İzmir Şehidini Uğurladı...
25.01.2019  


                        ŞEHİT POLİS MEMURU TAHİR ALTAR EBEDİ YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Büro Amirliğinde görevli, Polis Memuru Tahir KALTAR, 24.01.2019 günü saat 15.00 sıralarında, İzmir Aydın karayolu üzerinde bulunan Ödemiş köprüsü mevkiinde meydana gelmiş olan trafik kazasına müdahale etmek için yol güvenliğini sağlamak amacıyla yola duba yerleştirirken gelen aracın çarpması sonucu yaralanmış, hayati tehlike kaydı ile Torbalı Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırılmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.
Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törene İzmir Valimiz Sn. Erol AYYILDIZ, AK Parti İzmir Milletvekili Sn.Mahmut Atilla KAYA, İl Jandarma Komutanı Sn. Ferdi KORKMAZ, İl Emniyet Müdürümüz Sn. Hüseyin AŞKIN, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Sn. Mete ÇAĞLAR, Torbalı Kaymakamı Sn.Kadir Sertel OTCU, Torbalı Belediye Başkanı Sn. Adnan Yaşar GÖRMEZ, İl Emniyet Müdür Yardımcılarımız, İlçe Emniyet Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimiz, askeri, mülki ve idari erkân, şehidimizin değerli ailesi, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 


Törende konuşma yapan İl Emniyet Müdürümüz Sn. Hüseyin AŞKIN; 


 

"Dün yağışa bağlı olarak yollar kaygandı. Bir an önce kazaya müdahale etmek, başka can kaybı ve mal kaybı olmasın diye olay yerine gidip yol güvenliği alan Tahir kardeşimize hızla gelen minibüs çarptı. Hemen hastaneye intikal ettirdik ancak vatan sevgisiyle dolu Tahir kardeşimizi tüm müdahalelere rağmen şehit verdik. 
              Acımız çok büyük ama biz biliyoruz ki şehadet çok yüce bir makamdır.  Şehadet makamına ulaşan kardeşimizin kederli ailesine ve tüm teşkilatımıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Bütün şehitlerimize ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimize başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Rabbim bu millete bir daha şehit acısı yaşatmasın. Mekânı cennet olsun." dedi.
         Törende şehidimizin ailesine başsağlığı dileyen İzmir Valimiz Sn.Erol AYYILDIZ ve İl Emniyet Müdürümüz Sn. Hüseyin AŞKIN,  kutsal emanetimiz olan ay yıldızlı bayrağımız ile Kur’an-ı Kerim’i şehidimizin acılı ailesine verdiler
Okunan dualar sonrasında Şehit Polis Memuru Tahir KALTAR’ın cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Erzurum'un Köprüköy ilçesine gönderildi. 
 
  • Polis Radyosu
  • KGYS
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • İçişleri Bakanlığı