Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İzmir Şehidini Uğurladı
28.11.2018  


11 Ağustos 1990 tarihinde Kırşehir ilinde dünyaya gelen Polis Memuru Buket KELEŞ, ilk, orta ve lise eğitimini Kırşehir ilinde tamamladıktan sonra,  23 Haziran 2014 yılında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.
Lisans eğitiminin ardından çok sevdiği Polislik mesleğini tercih ederek, Aksaray Şehit Önder GÜZEL Polis Meslek Eğitim Merkezinden başarıyla mezun olmuş, 02 Ağustos 2018 tarihinde İzmir ili Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü Salih İşgören Polis Merkezi Amirliğinde göreve başlamıştır. 
       
Bekar olan meslektaşımız dört çocuklu ailenin üçüncü çocuğudur. Değerli meslektaşımız 19 Kasım 2018 günü görev yerine gitmekte iken Akçay Caddesi üzerinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu ağır yaralı olarak Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesine kaldırılmıştır. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine sevk edilmiş, görmüş olduğu tedavi ve geçirmiş olduğu bir dizi ameliyat neticesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.


       

  28.11.2018 günü İzmir Valiliği önünde düzenlenen uğurlama törenine şehidimizin ailesi, il protokolü, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı. Törende Valimiz Sn. Erol AYYILDIZ, şehidimizin babası Sn. Hamdi KELEŞ’e başsağlığı dileyerek, Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim verdi​


  

 

 İl Emniyet Müdürümüz Sn. Hüseyin AŞKIN törende yaptığı  konuşmasında ;
‘Bugün burada Şehit Polis Memuru Buket KELEŞ kardeşimizi son yolculuğuna uğurlamak üzere toplanmış bulunuyoruz.

 

Şehit Polis Memuru Buket KELEŞ, bu kentin insanları huzurlu ve güven içinde olsun diye görev yapmak üzere uygulama noktasına giderken, 19 Kasım 2018 günü geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı. O günden bu yana tedavi görüyordu. Ancak Buketimiz maalesef bu sabaha karşı şehit oldu.
   Bu genç meslektaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Bugüne kadar milletimizin huzuru, devletimizin güvenliği için şehadet mertebesine ulaşan bütün aziz şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

 

       Şehit Polis Memuru Buket KELEŞ’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm meslektaşlarıma sabırlar diliyorum.

 

Mekânın cennet olsun şehidim.’ dedi

İl Müftüsü Sn.Recep Şükrü BALKAN tarafından yapılan duanın ardından, katılımcılar tarafından atılan karanfiller eşliğinde şehit polisimizin cenazesi defnedilmek üzere, Kırşehir’e uğurlanmıştır. Şehidimizin cenazesi 29.11.2018 günü öğle namazına müteakiben Kırşehir-Cacabey Camisinden kaldırılacaktır​.
     Şehidimize Allahtan rahmet, milletimize ve kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz... 
 
  • Polis Radyosu
  • KGYS
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • İçişleri Bakanlığı