Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Kahraman Şehit Polis Memuru Fethi SEKİN ve Şehit Mübaşir Musa CAN Törenle Anıldı
04.01.2019  

   

                                                           İZMİR ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

         

İzmir'de, iki yıl önce bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından İzmir Adliyesine düzenlenen saldırıda, canı pahasına kahramanca mücadele ederken şehadete ulaşan Şehit Polis Memuru Fethi SEKİN ve seken kurşunlardan birinin isabet etmesi sonucu şehit olan Mübaşir Musa CAN, menfur olayın 2. senesinde İzmir Adliyesinde düzenlenen törende rahmet ve minnetle anıldı.  


                


Törene İzmir Valimiz Sn. Erol AYYILDIZ, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aziz KOCAOĞLU, Güney Deniz Saha Komutanı Tümamiral Sn. Aydın ŞİRİN, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ömer Faruk AYDINER, Adalet Komisyonu Başkanı Sn. İbrahim KORKMAZ, CHP İzmir Milletvekili Sn. Tacettin BAYIR, Üniversite Rektörleri, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Sn. Ferdi KORKMAZ, İl Emniyet Müdürümüz Sn. Hüseyin AŞKIN, İl Emniyet Müdür Yardımcılarımız, İlçe Emniyet ve Şube Müdürlerimiz, teşkilat mensuplarımız, kurum müdürleri, şehitlerimizin kederli aileleri ve çok sayıda adliye çalışanı katıldı.​

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İçişleri Bakanı Sn. Süleyman SOYLU ile Adalet Bakanı Sn. Abdülhamit GÜL'ün taziye mesajları okundu. Ardından törenin açılış konuşmasını yapan İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ömer Faruk AYDINER, Fethi SEKİN'in dikkati ve cesaretiyle kahramanlık örneği sergilediğini, bu kahramanlık sayesinde büyük bir felaketin önlendiğini söyledi.

         Mübaşir Musa CAN'ın da hain bir kör kurşunla aynı saldırıda şehit olduğunu aktaran AYDINER, "Bu yürek, bu milletin kalbinde olduğu sürece hiçbir terör örgütü muvaffak olamayacak, hiçbir hain pusu hedefine varamayacak." dedi. AYDINER, anma törenlerinin kahramanlıkların karşılığı olamayacağına ancak yürekli insanlara şehitlik düsturunu nakşedeceğine işaret ederek "Fethi Sekinler azalmasın, çoğalsın. İçimizden Hasan TAHSİN, Fethi SEKİN gibi yürekli yüzlerce insan çıkacaktır." diye konuştu.


              İzmir İl Emniyet Müdürümüz Sn. Hüseyin AŞKIN törendeki konuşmasında ‘Bundan 2 yıl önce 5 Ocak 2017 tarihinde, alçak bölücü terör örgütünün iki üyesi, şu an içinde bulunduğumuz İzmir Adliyemize büyük bir katliam yapmak üzere gelmişlerdi. Bunu, yanlarında getirdikleri yüzlerce fişek, roketler, el bombaları, silahlar ve araçlarına yükledikleri patlayıcılardan anlıyoruz. Ama bu maşaların ve onların sahiplerinin hesaba katmadıkları bir şey vardı. O da kahraman Polis Memuru Fethi SEKİN ve onun yiğit mesai arkadaşlarıydı. Adliye mensuplarını ve çok sayıda sivil vatandaşımızı hedef alan bu saldırı, Polis Memuru Fethi SEKİN kardeşimiz ve burada, adliyede görevli diğer polis memurları sayesinde bir kahramanlık destanına dönüştü.
     Güzel İzmirimize hep baharlar gelecek, dağlarında çiçekler açacaktır. İzmirliler üzülmesin, İzmirli çocuklar yetim kalmasın diye şehadete koşan kahraman Polis Memuru Fethi SEKİN’i İzmirliler ve tüm Türk Milleti kıyamete kadar unutmayacaktır.

Bu coğrafya bize yurt olsun diye yaklaşık 1000 yıldır bağrında yattıkları bu topraklara aziz kanlarını döken tüm şehitlerimizi, kahraman Polis Memuru Fethi SEKİN ve adliye çalışanı Musa CAN’ı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete irtihal eden tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.’ dedi.


Alsancak Hocazade Camii'nin Müezzini Muhammed Emin AYAZ’ın Kur'an-Kerim okumasının ardından, İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü BALKAN'ın dua etmesiyle tören sona erdi.​

​​​
 
 
  • Polis Radyosu
  • KGYS
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • İçişleri Bakanlığı