Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Sayın Hüseyin AŞKIN Ege Üniversitesinde Genç İletişimcilerin Konuğu Oldu
 


İzmir İl Emniyet Müdürümüz Sn. Hüseyin AŞKIN, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Dr. Öğretim Üyesi Sn. Selin BİTİRİM OKMEYDAN’ın “Kültürlerarası İletişim” dersine konuk oldu.
Sayın İl Emniyet Müdürümüz, İzmir’de asayiş, trafik, terör ve uyuşturucu ile mücadele konularına değindi. Asayiş ve güvenlik ilişkisi üzerine konuşan Hüseyin AŞKIN, “İnsan, varlık olarak toplum içinde güven ve huzurla yaşamayı ve hayatta kalmayı hak ediyor. Güven içinde yaşamak ve bir düzen içinde olunması için devlete ihtiyaç vardır. İnsan; fikirlerinden dolayı ötelenmediği, siyasi olarak her düşüncenin ortaya çıktığı, sadece fikirlerin çatıştığı, hukukun üstünlüğü olduğu, eşit eğitim, sağlık ve ulaşım hizmetlerinden yararlandığı, çoğulcu katılımcı demokrasinin olduğu bir anlayışla varlığını sürdürmeyi hak ediyor” dedi.

Trafik konusunda ise İlimizde gerçekleştirilen, özellikle kask uygulamaları sayesinde motosiklet kazalarının büyük ölçüde azaldığını belirten Sayın Hüseyin AŞKIN, "Terör, insanlığın en büyük düşmanıdır. Güvenlik, terörle mücadelede insan hayatı için en önemli basamaktır. Bu ülkede vatanı için canları pahasına savaşan Hasan TAHSİN’ler, Fethi SEKİN’ler, Ömer HALİSDEMİR’ler oldukça mücadele her zaman olacaktır. Milletler kahraman evlatların omuzlarında yükselir” şeklinde Terör konusuna da değinerek öğrenciler ile fikir alışverişinde bulundu.


Sn.Hüseyin AŞKIN; 

      “Uyuşturucu insanı en alçaltan şeydir”


Uyuşturucu ile mücadele konusunda oldukça hassas ve titiz çalışmalar yürüttüklerini belirten AŞKIN, “İzmir’de uyuşturucu ile ilgili oldukça sıkı bir çalışma içindeyiz.  Tek bir gencimizin dahi uyuşturucu yüzünden ölmemesi için çalışıyoruz.  Bu konuda sizlerden de destek bekliyoruz” dedi. İnsanı en alçaltan şeyin uyuşturucu olduğunu söyleyen AŞKIN, “Uyuşturucu kullanıcılarının ne hallere düştüklerini maalesef sürekli gözlemliyoruz. Siz gençler, uyuşturucuya hiç ama hiç yaklaşmayın. Bizlere düşen çok çalışmak, bilimle uğraşmak, bildiklerini insanlara anlatmak, sorunlarla yüzleşmek başka fikirlere saygılı olmak” dedi. Aşkın, ayrıca ders boyunca öğrencilerin hayal ettikleri devlet düzeni ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Sayın Hüseyin AŞKIN'a katılımları için teşekkür eden Dekan Prof. Dr. Dilek TAKIMCI, “Böylesine güzel bir vizyona sahip, kentimizin huzur ve güvenini sağlamak için yoğun çabalar gösteren sayın Emniyet Müdürümüzü ağırlamak bizim için gurur verici. İnsana dokunmak önemlidir, siz bugün düşünceleriniz ve sözlerinizle bizim hayatımıza dokundunuz” dedi
Dersin sonunda Prof. Dr. Dilek TAKIMCI, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin AŞKIN’a Ege Üniversitesi rozeti takarak çiçek verdi, daha sonra Prof. Dr. TAKIMCI, Dr. Öğretim Üyesi OKMEYDAN ve Emniyet Müdürü Hüseyin AŞKIN, dekanlık makamında bir süre sohbet etti.


 
 
  • Polis Radyosu
  • KGYS
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • İçişleri Bakanlığı