Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Tarihi Basmane Karakolu Restorasyon Sonrası Tekrar Hizmete Açıldı
10.11.2018  
       RESTORASYONU TAMAMLANAN 
TARİHİ BASMANE  KARAKOLU TÖRENLE HİZMETE AÇILDI​       1914 yılında İzmir Valisi Rahmi Bey tarafından yaptırılan ve 1 Aralık 1918 yılında karakol olarak hizmete giren Çorakkapı Polis Karakolu, günümüzde Basmane Polis Merkezi Amirliği adıyla hizmet vermektedir.

Tarihimizin güzelliklerini sergileyerek vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermemize olanak sağlayan restorasyon çalışmalarına 13/02/2017 tarihinde başlanmış, 20 aylık süre sonunda bakım ve yenilenme süreci tamamlanmıştır.

Basmane Polis Merkezi önünde 09.11.2018 günü düzenlenen törene İzmir Valisi Sn. Erol AYYILDIZ, Ak Parti Milletvekilleri Sn. Mahmut Atilla KAYA ve Sn. Cemal BEKLE, MHP Milletvekili Prof.Dr. Sn. Hasan KALYONCU, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Sn. Ferdi KORKMAZ, İl Emniyet Müdürümüz Sn. Hüseyin AŞKIN, Konak Kaymakamı Sn. Mehmet ERİŞ, Konak Belediye Başkanı Sn. Sema PEKDAŞ, Emniyet Müdür Yardımcılarımız, İlçe Emniyet Müdürlerimiz, Polis Merkezi Amirliği personelimiz, Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği Bşk.Sn. Hikmet CEYLAN ve vatandaşlarımız katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde İl Emniyet Müdürümüz Sn. Hüseyin AŞKIN ve Konak Kaymakamı Sn. Mehmet ERİŞ konuşma yaptılar. Şehitlerimiz için okunan dua ve lokma dökümünün ardından kurban kesimi yapılıp tören sona ermiştir.

 
 
  • Polis Radyosu
  • KGYS
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • İçişleri Bakanlığı