Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
 
04.08.2016  
01.08.2016 tarihinde saat 14.00 sıralarında Konak ilçesi Hatay bölgesinde bir apartmanın içerisinde hırsızlık yapan şahısların bulunduğu bilgisinin alınması üzerine;
Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerine gidilerek hırsızlık olayını gerçekleştiren M.D.(20) ile Suça Sürüklenen Çocuklar C.İ.(17) ve B.P.(17) yapılan operasyonla yakalanmıştır. B.P.’ nin yapılan üst aramasında kırık kapı kilit göbeği ile kapı açmakta kullanılan malzemeler, C.İ.’ nin yapılan üst aramasında ise müşteki H.K.(72)’ ye ait 1.900 Dolar ele geçirilmiştir. Ele geçirilen 1.900 Dolar H.K.’ ye teslim edilmiştir.
M.D. ile ilgili yapılan incelemede gerçek kimliğinin S.D.(20) olduğu, 8 ayrı suçtan toplam 13 Yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezası ve cezaevi firarisi olarak arandığı tespit edilmiştir.
Suça Sürüklenen Çocuklar C.İ. ve B.P. çıkarıldıkları mahkemeden Adli Kontrol Şartı ile serbest kalmış, S.D. ise tutuklanmıştır.

01.08.2016 tarihinde A.T.(39) isimli şahıs Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ nü arayarak kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan bir şahıs tarafından arandığını ve dolandırılmak istendiğini bildirmesi üzerine;
Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından A.T. ile yapılan görüşmede 01.08.2016 tarihinde saat 13.20 sıralarında kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtıp cep telefonundan arayan şahsın “Darbe davası kapsamında bir operasyon yaptıklarını, bankada parasının olup olmadığını” sorduğunu kendisinin de banka hesabında 80.000 TL. parasının bulunduğunu söylediğini şüpheli şahısların “Banka görevlileri tarafından kimlik bilgilerinin başkalarına verildiğini, adına 43 adet sim kartı çıkarıldığını, bu şahısları yakalamak üzere bir operasyon yaptıklarını, operasyonda kendilerine yardım etmesini, bankayı aradıklarını hesabında bulunan 75.000 TL. parayı çekerek ikametine gitmesi gerektiğini, gelecek olan görevli polis memuruna parayı vermesini” söylemeleri üzerine şüphelenerek Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ nü aradığını ve şüpheli şahıslar ile görüşmeye devam ettiğini beyan etmiştir. Bankaya giden A.T. içerisinde para süsü verilmiş bir poşet hazırlayıp ikametine gitmiştir. Müştekinin ikametine içerisinde para süsü verilmiş poşeti almaya gelen “İletişim sistemlerini kullanarak” dolandırıcılık olayını gerçekleştiren İ.H.D.(27) tertibat alan görevlilerimiz tarafından yakalanmıştır.
İ.H.D. isimli şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır.
 
 
  • Polis Radyosu
  • KGYS
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER