Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ OPERASYON
02.08.2016  
İlimiz genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonların tespitine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında;
Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bayındır, Karabağlar ve Bayraklı ilçelerinde yapılan 3 ayrı operasyonla B.T.(36), T.B.(23), E.C.(51), O.G.(31) ve B.T.(20) isimli şahıslar yakalanmıştır.
Şahısların uyuşturucu maddeleri sakladıkları arazide işyerinde ve ikametlerde yapılan aramada toplam 250 adet kenevir bitkisi, 500 gr. Esrar maddesi, 10 adet Ecstasy hap ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edilen toplam 1.085 TL. ele geçirilmiştir.
O.G., B.T., ve T.B. isimli şahıslar alınan ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcılığından serbest kalmış,  E.C. ve B.T. ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştır.

İlimiz genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında;
A.S.(45) isimli şahsın Buca ilçesinde bulunan ikametinde yüklü miktarda uyuşturucu madde sakladığı ve torbacı olarak tabir edilen sokak satıcıları aracılığı ile satışını yapacağı bilgisinin alınması üzerine;
Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından söz konusu adres ve civarında gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır. A.S. 30.07.2016 tarihinde 34 XX XXX plaka sayılı araç ile adrese geldiği sırada görevlilerimizi fark ederek araçtan inip kaçması üzerine yaşanan kovalamaca neticesinde yakalanmıştır. Şahsın ikametinde yapılan aramada 12.000 adet Ecstasy hap ile 1 adet hassas terazi ele geçirilmiştir.  
A.S. hakkında yapılan incelemede Ç.Ö.(46) adına düzenlenmiş sahte kimlik taşıdığı, 6 adeti “Uyuşturucu madde ticareti yapma ve sağlama” suçundan olmak üzere toplam 9 ayrı suçtan arandığı tespit edilmiştir.
A.S. isimli şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır.
 
 
  • Polis Radyosu
  • KGYS
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER