Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
2017-10-NİSAN.aspx
 


TÜRK POLİS TEŞKİLATININ  172. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ


 
----------------------------------------------------------------- O ----------------------------------------------------------------------İl Emniyet Müdürümüz Sayın Hüseyin Aşkın, Teşkilat mensuplarımıza hitaben şunları söylemiştir.

 

Değerli Mesai Arkadaşlarım;     

            Kurulduğu günden bugüne kadar huzur ve güvenin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’mızın, 172. kuruluş yıl dönümünü birlikte kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

            Mazisi şan, şeref ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan, bugün de aynı vatanseverlik ruhu ve heyecanıyla, Ülkemizin dört bir yanında destanlar yazan Emniyet Teşkilatı’mızın bir mensubu olmak hepimiz için büyük bir şereftir.

Ülkemizin huzuru, güvenliği ve vatandaşlarımızın emniyetini sağlamak için ne kadar ağır ve zor şartlar altında görev yaptığımızı biliyorum. 172 yıllık tarihimiz, Ülkemizin huzuru, vatandaşlarımızın güvenliği için şehadete koştuğumuzu yazmıştır.

Türk Polis Teşkilatının bugün nöbetini devralan bizler, aynı vatanseverlik ve vazife aşkıyla emanet aldığımız kutsal bayrağı, bugün olduğu gibi yarın da elden ele yükselterek, daha ileriye taşıma azmi ve kararlılığı içindeyiz. Biliyoruz yolumuz engebeli, yorucu ve uzun. Ancak bizim vatan sevgimiz ve azmimiz, bu engelleri aşmakta en büyük gücümüzdür.

Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle, kentimizin asayiş ve huzurunu en üst düzeyde sağlamak amacıyla görev yapan siz değerli mesai arkadaşlarıma, üstün görev anlayışınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu topraklar için toprağa düşen tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, sizlere ve değerli ailelerinize en içten selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 


                   Hüseyin AŞKIN

                 İl Emniyet Müdürü

            1.Sınıf Emniyet Müdürü​​​​​​​
 
 
  • Polis Radyosu
  • KGYS
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER